Menu
Kołobrzescy Pionierzy
Kołobrzescy Pionierzy
Previous Next Play Pause

List do Biskupa Edwarda Dajczaka

Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Edward Dajczak
Ordynariusz Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej
ul. Kardynała Wyszyńskiego 25 | 75-062 Koszalin

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Klubu Pioniera Miasta Kołobrzeg i rodzin pierwszych powojennych mieszkańców naszego grodu nad Parsętą pragnę poinformować Księdza Biskupa o podjętej przez nasze środowisko decyzji dot. postawy ks..Piotra Zielińskiego - dyrektora Domu Księży Emerytów i rektora kościoła rektoralnego pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Kołobrzegu przy ul. Katedralnej 25.

Czytaj więcej: List do Biskupa Edwarda Dajczaka

cd...

Ks. Piotr Zieliński Kołobrzeg
Dyrektor Domu Księży Emerytów w Kołobrzegu

Dziękuję księdzu za korespondencję mailową i esemesową, która, moim zdaniem, nie wnosi już niczego konkretnego w sprawie księdza zachowania w dniu 31 maja br. w stosunku do mnie osobiście i Rodzin Pionierów. Ja nie osądzam księdza postawy wobec nas wszystkich skupionych w naszym stowarzyszeniu.

Czytaj więcej: cd...

List otwarty do Ks. mgr Piotra Zielińskiego

Ks.mgr. Piotr Zieliński
Rektor
Kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP Kołobrzeg

Mimo upływu czasu z ogromnym żalem jako pomysłodawca powstania Tablicy na fasadzie "małego kościółka" wyrażam oburzenie. My pionierzy z rodzinami, darczyńcy,przyjaciele nie akceptujemy postawy księdza, duszpasterza.Szkodliwość księdza nie ewangelicka do grupy pionierów. To nie przeoczenie, lecz z premedytacją odsunięto nas przez księdza od odsłonięcia wspólnej Tablicy.

Czytaj więcej: List otwarty do Ks. mgr Piotra Zielińskiego

Odpowiedź Pionierów w sprawie TABLICY

31 maja na ścianie małego kościoła nad Parsętą odsłonięto pamiątkową tablicę (zobacz). W związku z tym, otrzymaliśmy pismo z Klubu Pioniera Kołobrzegu. Odpowiedź Pionierów w związku z licznymi głosami oburzenia, jakie docierają do kołobrzeskich Rodzin Pionierskich i nie tylko zdecydowałam o wystosowaniu na ręce ks. Piotra Zielińskiego, dyrektora Domu Księży Emerytów i jednocześnie rektora kościoła rektoralnego pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Kołobrzegu listu, w którym wyraziliśmy swój sprzeciw wobec potraktowania Pionierów podczas ważnej dla naszego środowiska ceremonii odsłonięcia Tablicy Pamiątkowej, której byliśmy inicjatorami na fasadzie wspomnianego kościoła.

Czytaj więcej: Odpowiedź Pionierów w sprawie TABLICY

Obchody Dni Pioniera

W dniu 29 maja 2018 r. przy obelisku upamiętniającym pierwszych mieszkańców powojennego Kołobrzegu spotkali się kołobrzescy Pionierzy oraz przedstawiciele samorządu. Prezydent Miasta Janusz Gromek podziękował Pionierom za trud wniesiony w odbudowę zniszczonego miasta i zaangażowanie w pracę na rzecz rozwoju Kołobrzegu.

Czytaj więcej: Obchody Dni Pioniera

Wspominali pierwszych kołobrzeżan

Podczas Zaduszek z Pionierami, które odbyły się w sali koncertowej ratusza 17 listopada, przybliżono sylwetki pierwszych powojennych mieszkańców Kołobrzegu. W tym celu zaprezentowano zgromadzonym materiały użyczone ze zbio-rów prywatnych oraz z Muzeum Patria Colbergiensis i Muzeum Oręża Polskiego. W części artystycznej młodzież z OPP pod kierunkiem Wojciecha Czaplewskiego recytowała wiersze Z. Herberta, a Agata Kramarz z ZSS zaśpiewała kompozycje Z. Preisnera.

Czytaj więcej: Wspominali pierwszych kołobrzeżan

Polish Danish English German Norwegian Russian Swedish