Menu
Kołobrzescy Pionierzy
Kołobrzescy Pionierzy
Previous Next Play Pause

cd...

Ks. Piotr Zieliński Kołobrzeg
Dyrektor Domu Księży Emerytów w Kołobrzegu

Dziękuję księdzu za korespondencję mailową i esemesową, która, moim zdaniem, nie wnosi już niczego konkretnego w sprawie księdza zachowania w dniu 31 maja br. w stosunku do mnie osobiście i Rodzin Pionierów. Ja nie osądzam księdza postawy wobec nas wszystkich skupionych w naszym stowarzyszeniu.

Z bólem przyjęłam księdza słowa, że przez swoje roztargnienie i tremę nie powiedział ksiądz ani słowa o Pionierach i nie odczytał pierwszych wyrazów z tablicy PIONIEROM KOŁOBRZEGU podczas odsłonięcia i poświęcenia wspólnej tablicy. Z premedytacją z przyczyn politytcznych podjął ksiądz decyzję - bez poinformowania mnie i stowarzyszenia - o odsunięciu nas od ceremonii odsłonięcia Wspólnej Pamiątkowej Tablicy. Zamierzenia jw. były zaplanowane a nie wynikały jak ksiądz pisze z księdza ludzkiej niedoskonałości i ułomności. Nie przypadkowo zjawił się 60-letni nauczyciel uczestnicząc w odsłonięciu i poświęceniu tablicy - nie mając nic wspólnego z pionierami i tablicą a obok księdza stałam z pionierami.

Dlatego jestem zmuszona poinformować księdza, że bez publicznych przeprosin adresowanych do mieszkańców Kołobrzegu i Rodzin Pionierów za pośrednictwem miejscowych mediów, np. tkk Kołobrzeg, które powinny nastąpić najpóźniej do 9 sierpnia br. W przypadku nie przeproszenia jw nie akceptujemy celebrowania Mszy św. w intencji kołobrzeskich pionierów w dniu 12 sierpnia br. bo byłoby to w naszym pojęciu czymś nie szczerym . Ponadto nie będziemy współpracowali już z księdzem we wszelkich inicjatywach związanych z utrwalaniem pamięci o pierwszych mieszkańcach powojennego Kołobrzegu.

Z pozdrowieniem
Przewodnicząca Stowarzyszenia Klubu Soniera
Krystyna Gawlik

O naszym stanowisku poinformujemy kurie diecezjalną i media lokalne

Polish Danish English German Norwegian Russian Swedish