Menu
Kołobrzescy Pionierzy
Kołobrzescy Pionierzy
Previous Next Play Pause

Pionierzy nie chcą głazu na Skwerze

Pionierzy są przeciwni usytuowaniu głazu ofiar Zbrodni Katyńskiej przy Dębach Katyńskich. Skwer Pionierów ma być miejscem zabawy i radości. 7 maja ruszyły konsultacje społeczne w sprawie usytuowania pomnika - głazu z tablicą upamiętniającą ofiary Zbrodni Katyńskiej. Zanim poznamy wyniki tych konsultacji, stanowisko Pionierów przedstawia Krystyna Gawlik. Skwer Pionierów to powinno być miejsce wypoczynku, radości, festynów, spotkań, zabaw, imprez sportowych. To nie jest miejsce na taki głaz – mówi przewodnicząca Klubu Pioniera.

Czytaj więcej: Pionierzy nie chcą głazu na Skwerze

IX Dzień Pioniera

Na cmentarzu tradycyjnie, ale w tym roku ze względu na stan epidemii wyjątkowo skromnie obchodzony byl IX Dzień Pioniera Kołobrzegu. Członkowie Zarzadu Klubu Pioniera, Honorowy Pionier Jerzy Zulicki, samorządowcy, parlamentarzyści złożyli z tej okazji wiązanki kwiatów pod obeliskiem na cmentarzu komunalnym upamiętniając pierwszych polskich pionierów.

Czytaj więcej: IX Dzień Pioniera

Pionierzy chcą Ronda Prezydenta Lipickiego

Podczas dzisiejszego dorocznego zebrania Klubu Pioniera Miasta Kołobrzegu, które odbyło się w kołobrzeskim muzeum, członkowie stowarzyszenia omawiali kwestie związane z działalnością klubu i jego władz. Postanowiono również wystąpić do prezydent Anny Mieczkowskiej o nazwanie ronda w Kołobrzegu imieniem pierwszego prezydenta miasta - Stefana Lipickiego. Ostatnie dyskusje na temat powstania Ronda Inwalidów czy Ronda PTTK, które pojawiły się w Radzie Miasta Kołobrzeg i brak stosownych decyzji w tym zakresie, jest przyczyną dzisiejszej inicjatywy kołobrzeskich pionierów.

Czytaj więcej: Pionierzy chcą Ronda Prezydenta Lipickiego

Polish Danish English German Norwegian Russian Swedish