Menu
Kołobrzescy Pionierzy
Kołobrzescy Pionierzy
Previous Next Play Pause

Pionierzy wspominali Kołobrzeg w gruzach

We wtorek 31 maja 2022 roku na kołobrzeskim cmentarzu odbyła się uroczystość z okazji obchodów XI DNIA PIONIERA. Po raz 11 członkowie Stowarzyszenia Klubu Pioniera Miasta Kołobrzeg wraz z mieszkańcami, parlamentarzystami, kołobrzeskimi samorządowcami oraz przedstawicielami władz miasta i powiatu spotykali się przy obelisku upamiętniającym pierwszych mieszkańców Kołobrzegu, by uczcić pamięć wszystkich tych, którzy po wojnie podjęli się trudu odbudowy i organizacji życia naszego miasta.

Czytaj więcej: Pionierzy wspominali Kołobrzeg w gruzach

Dzień Pioniera

31 maja swoje święto mają pierwsi mieszkańcy powojennego Kołobrzegu, nasi kochani Pionierzy. Dziękujemy Wam i Waszym rodzinom za wszystko, co zrobiliście. To wielkie szczęście dla Kołobrzegu, że tacy wspaniali ludzie przyjechali tu kilkadziesiąt lat temu.

Czytaj więcej: Dzień Pioniera

Koniki 2022 rozdane

Kochane kołobrzeżanki, kochani kołobrzeżanie, to statuetka Konika Kołobrzeskiego za 2021 rok, ale tak naprawdę to wyraz wdzięczności za wiele lat pracy na rzecz miasta i mieszkańców. Pracy, która rozpoczęła się w 1945 roku, w pierwszych dniach po wojnie. Wszędzie gruzy, ruiny, bo tyle pozostało z Kołobrzegu. Ale pojawiła się garstka ludzi, którzy z ogromnym wysiłkiem, z niezłomną wiarą, metr po metrze wydobywali miasto ze zniszczeń. Przybyli tu z różnych stron, dzieliło ich wszystko, ale łączyła nadzieja. Nie mieli nic oprócz marzenia o spokojnym domu w mieście nad Parsętą. I zaczęli je realizować.

Czytaj więcej: Koniki 2022 rozdane

Wycieczka do Gdańska

Wielkie podziękowania dla Pani Krystyny Gawlik i grupy Pionierów z Kołobrzegu za pogodę ducha uśmiech i wesoły nastrój podczas organizowanej przez moje Biuro Turystyczne Robin Tours wycieczki do Trójmiasta, oraz dla najlepszego przewodnika po Gdańsku, Gdyni, Sopocie -  Wojtka Romejko. Było miło zapraszam na kolejne wycieczki...

Czytaj więcej: Wycieczka do Gdańska

X Dzień Pioniera

31 maja 2021 to ważna data dla bohaterskich polskich, powojennych mieszkańców Kołobrzegu. W tym dniu odbyły się dwie uroczystości, przypominające trudy pierwszych miesięcy po zakończeniu II wojny światowej.

Czytaj więcej: X Dzień Pioniera

Pionierzy nie chcą głazu na Skwerze

Pionierzy są przeciwni usytuowaniu głazu ofiar Zbrodni Katyńskiej przy Dębach Katyńskich. Skwer Pionierów ma być miejscem zabawy i radości. 7 maja ruszyły konsultacje społeczne w sprawie usytuowania pomnika - głazu z tablicą upamiętniającą ofiary Zbrodni Katyńskiej. Zanim poznamy wyniki tych konsultacji, stanowisko Pionierów przedstawia Krystyna Gawlik. Skwer Pionierów to powinno być miejsce wypoczynku, radości, festynów, spotkań, zabaw, imprez sportowych. To nie jest miejsce na taki głaz – mówi przewodnicząca Klubu Pioniera.

Czytaj więcej: Pionierzy nie chcą głazu na Skwerze

Polish Danish English German Norwegian Russian Swedish